ИндексВъпроси/ОтговориРегистрирайте сеВход
Юли 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» На кафе с Приятели!
Съб Фев 04, 2017 8:04 am by nikolovvd

» IQ Тест на български
Пон Яну 23, 2012 7:47 pm by ned_sexy

» Нов облик на форума
Съб Ное 19, 2011 11:25 am by silvia-73

» КАК СЕ ЧУВСТВАТЕ В ТОЗИ МОМЕНТ
Съб Ное 19, 2011 11:18 am by silvia-73

Poll
Какво правите в свободното си време?
Спя...
6%
 6% [ 2 ]
Разхождам се
0%
 0% [ 0 ]
Чета книга
16%
 16% [ 5 ]
Ходя на плаж
6%
 6% [ 2 ]
Излизам с приятели
6%
 6% [ 2 ]
Вися в нета
32%
 32% [ 10 ]
Отделям това време за семейството си
10%
 10% [ 3 ]
Ходя по магазините
0%
 0% [ 0 ]
Нито едно от изброените
10%
 10% [ 3 ]
Няма да кажа, много питаш ;)
13%
 13% [ 4 ]
Общо гласове : 31
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 55, на Сря Ное 02, 2011 9:25 pm
Statistics
Имаме 222 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Мария

Нашите потребители са написали 11340 мнения in 1015 subjects
Keywords

Share | 

ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
pipps
шеф и кройки

Брой мнения : 1921
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Нед Авг 10, 2008 5:06 pm

Аз мисля, че несъмнено е важно как изглежда човек в очите на околните.А и личното самочувствие не е за пренебрегване. Затова съм ЗА диетите. Мисля също, че наднорменото тегло влияе осезателно на здравословното състояние. И в този случай съм ЗА диетите.
Но пък един вечно гладен човек дали се чувства щастлив, мислейки само за глада си и за храната, от която трябва да се отказва!?
Моето предложение е следното: да се яде, без да се преяжда и да се спортува, без да се изтезава тялото с непосилни физически упражнения.
Защо, обаче, българинът е в класациите за наднорменото тегло? Дали защото хлябът господства на трапезата ни или защото по-малко се движим и не изразходваме енергия? Или просто не ни пука как изглеждаме, важното е да се натъпчем с това, което ни се услажда и да се чувстваме удовлетворени!?

Върнете се в началото Go down
toni_moni
Модератор
Модератор

Брой мнения : 368
Registration date : 17.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Пон Авг 11, 2008 6:19 am

Не мисля , че сме в класациите с наднормено тегло. Българите дори са доста слабички в сравнение с други западни нации. Но е вярно друго, нямаме никакви традиции в спортуването devil
pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Вто Авг 12, 2008 3:11 pm

Слабички в умствено или във физическо измерение, или и в двете Very Happy Що се отнася до спортуването, нЕкъде четох, че креватната гимнастика бележи своя разцвет geek

А сега - сериозно. Затлъстяването сред българските деца буди основателна тревога - от една страна е пълното обездвижване и висене в компютърните зали, от друга страна е нерационалното хранене и безразборното набиване на чипс, макдоналдси и кола. Спортните площадки са населени с бабички, обгрижващи пеленачата. Децата в активна възраст просто вече не проявяват интерес към движението и спорта в различните му измерения, в резултат на което трупат мазнини, обезформят се и си навличат куп здравословни проблеми. Не само семейната, а и училищната среда са отговорни за това безотговорно отношение и пълно безхаберие за здравето и хармоничното развитие на децата на България. Вижте само какво се предлага в училищните столове и лавките - вкусно, но нездравословно- защо тогава се учудваме, че инфарктите и ставните заболявания, аре да не включвам и диабета, засягат все повече подрастващото поколение и го довеждат до необратимо състояние на инвалидизиране с тежки доживотни последствия. За съжаление всички плащаме за това недомислие, забравяйки старата приказка ГГЗ , което преведено звучи така: ГЪЗ ГЛАВА ЗАТРИВА...
styllisima
Admin
Admin

Брой мнения : 2038
Registration date : 08.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Вто Авг 12, 2008 3:46 pm

Виж сега, европейките и в частност българките не сме много дебели в сравнение с американките cigara

Мен тук ме гледат странно заради слаботелесния вид, мислят, че съм болна geek
Виж в БГ има пълни жени, но някак си се стараят да се оличат така, че да прикриват тлъстините си до колкото могат. Докато на американките не им пука brrr Можеш да видиш 100 килограмова мадама в много къса пола или в клин който откроява формите и geek

http://www.bglog.net/Zdrave/
pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Вто Авг 12, 2008 8:03 pm

Ма, Шани, това в ляво ти ли си Shocked Адски секси дупе, направо ме разтрепера Wink affraid И земи си покрий прашките, че жената ще поиска същите na na

А ето ви и нещо, което ще ви даде повод за размисъл:

Половината българи били дебели и затлъстели

07 май 2007 / News.dir.bg
</B>
49% от българите имат наднормено тегло или затлъстяване. Едва 35%, обаче смятат, че са по-дебели от нормалното.
Това сочи социологическо проучване, направено от агенция MBMD в периода 30 март - 4 април тази година. Проучването е направено сред 1302-ма граждани над 14 години. Застрашителна тенденция е, че вече все по-млади хора, включително тинейджъри имат този проблем, който се усложнява с възрастта и води до сериозни заболявания, като сърдечно-съдови, диабет и психологически дискомфорт. Във възрастта между 14 и 17 години наднорменото тегло и затлъстяването е 14%, между 20 и 29 години е 28%, между 30 и 39 години - 37%, между 40 и 49 години - 57% и над 50 години е 65%. Оказва се сериозна зависимостта между образованието на изследваните и затлъстяването. По-високо образованите обръщат сериозно внимание както на външния си вид, така и на здравето си. Сред хората с висше образование 43% са с наднормено тегло, при тези със средно образование - 45% и с ниско образование - 55%. Има едно изключение и това са ромите, които са най-слаби, но там обясненията са от генетичен характер. В зависимост от населеното място, в столицата е най-нисък процента на хората с наднормено тегло - 39%, в областните градове 45%, в по-малките градове - 48% и в селата
55%
.
di
форумец

Брой мнения : 293
Registration date : 02.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Вто Мар 17, 2009 3:53 pm

Тъкмо се чудех къде да си кажа болката и тук открих тема за диети. Мисля, че е подходящото място. Не, не съм на диета. Точно обратното. Проблемът е, че... постоянно съм гладна. Ям страшно много, а винаги съм гладна. Ставам от масата и пак съм гладна. Слава богу, че нямам склонност към напълняване, иначе досега да съм станала същински слон. Гладна съм. Глад-на-съм! Това малко ми напомня за рекламата на супите "Маги". (това сега ми хрумна).
styllisima
Admin
Admin

Брой мнения : 2038
Registration date : 08.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Сря Мар 18, 2009 7:46 am

Диде и аз бях така до преди да родя, пък и до скоро, ноооо всичко се променя, ще видиш Wink 60 кила никога през живота си не съм била, но и такива стойности усях да засека на кантара си миналото лято confused

http://www.bglog.net/Zdrave/
Silviya
форумец

Брой мнения : 121
Registration date : 21.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Съб Апр 04, 2009 3:07 pm

Аз съм за диетите.Иаз нямаХ склонност към напълняваме , но уви, за 2 месеца качих 7 кг и много си ми личат, беше ми тежко, задухвах се, но след като почнах "прословутата" протеинова диета съм свалила 6 кг, 5 см от дупето и по 2 см от краката. Вече дишам по-спокойно, а и иде лято Embarassed
oldcastle
шеф и кройки

Брой мнения : 1092
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Нед Апр 05, 2009 4:02 pm

Е сложи снимка де...

bateto
форумец

Брой мнения : 208
Registration date : 10.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Пон Апр 06, 2009 5:35 pm

di написа:
Тъкмо се чудех къде да си кажа болката и тук открих тема за диети. Мисля, че е подходящото място. Не, не съм на диета. Точно обратното. Проблемът е, че... постоянно съм гладна. Ям страшно много, а винаги съм гладна. Ставам от масата и пак съм гладна. Слава богу, че нямам склонност към напълняване, иначе досега да съм станала същински слон. Гладна съм. Глад-на-съм! Това малко ми напомня за рекламата на супите "Маги". (това сега ми хрумна).

Имам някакво предположение, ама...дали е вярно.... iznenada
di
форумец

Брой мнения : 293
Registration date : 02.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Сря Апр 15, 2009 1:41 pm

Като не знам предположението, не мога да ти кажа вярно ли е.
toni_moni
Модератор
Модератор

Брой мнения : 368
Registration date : 17.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Пет Апр 17, 2009 9:17 am

К`ви диети , бре! Преди половин години свалих 2кг за 5 часа love
oldcastle
шеф и кройки

Брой мнения : 1092
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Пет Окт 09, 2009 1:48 am

di написа:
Абсолютно същата работа е и при мен - ям постоянно. Един колега ми викаше: "Ако ми беше едно прасе у нас с лопатата щях да те убия." geek

styllisima написа:
Диде и аз бях така до преди да родя, пък и до скоро, ноооо всичко се променя, ще видиш Wink 60 кила никога през живота си не съм била, но и такива стойности усях да засека на кантара си миналото лято confused
...и се надявам да не ми се налага да раждам...

megy
Модератор
Модератор

Брой мнения : 375
Registration date : 17.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   Пет Окт 09, 2009 10:19 am

.....а пък ти не наливай масло в огъня,чена някои от нас тук периодично се налага да се подлагаме на диети

http://kaperoni.alle.bg/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ   

ЗА И ПРОТИВ ДИЕТИТЕ
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1