ИндексВъпроси/ОтговориРегистрирайте сеВход
Декември 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» На кафе с Приятели!
Съб Фев 04, 2017 8:04 am by nikolovvd

» IQ Тест на български
Пон Яну 23, 2012 7:47 pm by ned_sexy

» Нов облик на форума
Съб Ное 19, 2011 11:25 am by silvia-73

» КАК СЕ ЧУВСТВАТЕ В ТОЗИ МОМЕНТ
Съб Ное 19, 2011 11:18 am by silvia-73

Poll
Какво правите в свободното си време?
Спя...
6%
 6% [ 2 ]
Разхождам се
0%
 0% [ 0 ]
Чета книга
16%
 16% [ 5 ]
Ходя на плаж
6%
 6% [ 2 ]
Излизам с приятели
6%
 6% [ 2 ]
Вися в нета
32%
 32% [ 10 ]
Отделям това време за семейството си
10%
 10% [ 3 ]
Ходя по магазините
0%
 0% [ 0 ]
Нито едно от изброените
10%
 10% [ 3 ]
Няма да кажа, много питаш ;)
13%
 13% [ 4 ]
Общо гласове : 31
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 55, на Сря Ное 02, 2011 9:25 pm
Statistics
Имаме 222 регистрирани потребители
Най-новият потребител е Мария

Нашите потребители са написали 11340 мнения in 1015 subjects
Keywords

Share | 

Щастливи сме когато......

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
styllisima
Admin
Admin

Брой мнения : 2038
Registration date : 08.10.2007

ПисанеЗаглавие: Щастливи сме когато......   Вто Мар 18, 2008 3:42 pm

..... аз съм щастлива когато успявам да направя някой щастлив, когато виждам усмивки, когато е пролет, когато обичам и съм обичана.....щастлива съм, че имам дъщеря си.....
А вие?

Последната промяна е направена от styllisima на Сря Мар 19, 2008 3:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.bglog.net/Zdrave/
mirketo
зарибен

Брой мнения : 43
Registration date : 02.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Вто Мар 18, 2008 5:34 pm

Щастлив съм, когато има с кои да споделя , това което не съм споделял с никого до сега....
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Сря Мар 19, 2008 6:59 am

.....щастието според мен е доста относително понятие.......доволна от себе си съм била често,но чувство за щастие скоро изпитах само веднъж,един дядо се разплака в магазина,беше се трогнал нещо,била съм много добра (опс,май влязох в рекламния блок geek )...Та като гледах как се стичат сълзите по бузите на този възрастен човечец,извиращи право от сърцето му....ми стана едно драго и топло,наистина почувствах,че летя на крилете на щастието...
p.s. Какво ми става бре,защо не изпитвам вече така често тея така човешки трепети??? scratch
toni_moni
Модератор
Модератор

Брой мнения : 368
Registration date : 17.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Сря Мар 19, 2008 8:43 am

Според мен всичко е до положителната нагласа към живота. Човек трябва да се отнася положително към всичко и всички, които го заобикалят, да се усмихва и смее , да бъде истински ... да търси доброто у хората. Само тогава и живота ще му отговори с положителни емоции, ще открие добри приятели, ще бъде заобиколен от добронамереност и ... ЩАСТИЕ
boy4o
Модератор
Модератор

Брой мнения : 178
Registration date : 04.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Сря Мар 19, 2008 9:28 am

Не знам. Или паметта ми е къса, или никога не ми се е случвало. iznenada

шеф и кройки

Брой мнения : 1921
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Сря Мар 19, 2008 6:52 pm

Щастието е понятие на моралното съзнание и означава такова състояние на човека, което съответствува на най-голяма вътрешна удовлетвореност от условията на своето битие, на пълнота и осмисленост на живота, на осъществяване на своето човешко предназначение. Както и мечтата, щастието е чувствено-емоционална форма на идеала, но за разлика от нея означава не стремежите на личността, а изпълнението на тия стремежи.

Не мисля, че има напълно щастливи хора...
pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Вратата на щастието   Сря Мар 19, 2008 8:13 pm

Когато вратата на щастието се затвори ,се отваря друга врата, но често гледаме много дълго към затворената врата и не виждаме другата, отворената за нас. Истината е, че не знаем какво искаме, докато не го изгубим, но е истина и, че не знаем какво можем да имаме, докато не го получим. Дарявайки някого с цялата си любов, не можем да бъдем сигурни, че тя е споделена. Не очаквайте и вие да получите любов в замяна.

Чакайте, докато тя се засили в сърцето на другия, ако това не стане ,бъдете доволни, задоволени, нека нищо друго не ви трябва, защото все пак любовта е израснала във вашето сърце. Отнема само минута да попаднеш на някого, един час да харесаш някого, един ден, за да обикнеш някого, но е нужен цял един живот, за да забравиш някого. Как можеш да забравиш този, когото обичаш? Никога!

Този, когото обичаш, остава с теб в сърцето ти завинаги. Носиш го дълбоко в душата си. Не се стремете към красота, тя може да ви измами, не се стремете към богатство. Стремете се към някой, който ви кара да се усмихнете, защото е нужна само една усмивка, за да се превърне мрачната нощ в светъл ден. Намерете този ,който кара сърцето ви да се усмихне. Мечтайте за това, за което искате да мечтаете; идете там, където искате да идете; бъдете този, който искате да бъдете; защото ние хората имаме само един шанс и един живот, за да направим нещата, които искаме да направим.

Можете да имате достатъчно щастие, което да ви кара да се чувствате добре, достатъчно опит, за да сте силни, достатъчно мъка, която да ви носи всичко човешко, достатъчно надежда, за да сте щастливи. Поставяйте се винаги на мястото на другите. Това, което ви наранява, вероятно наранява и другите.

Не е нужно да имаш най - доброто от всичко, за да си щастлив, просто направи колкото можеш добро, докато вървиш по своя път. Любовта започва с усмивка, израства с целувка и умира със сълза. Светлото бъдеще винаги лежи върху забравено минало. Когато се родим ,ние плачем, а всички около нас се смеят. Живейте така, както когато ще умирате. Вие сте единствения, който се смее, а всички около вас плачат.

Ако се боиш от щастие, щастие няма да видиш. В нещастие не падай духом, в щастието не се възгордявай. Важно е не само какво говори човек, но и какво чувства и защо го чувства. От всекиго, комуто е дадено много, много ще се иска. Което бързо се прави, бързо загива. Злото, което ни е известно, е по - добро от неизвестното. С всеки може да се случи това, което може да се случи с някого. Върховете се постигат постепенно.

Гневът е страх. Всеки разгневен човек е уплашен, той се страхува от някаква загуба. Радвай се на всеки миг, за да не се разкайваш после и да не изпитваш усещането, че си пропилял младостта си. За всяка възраст в живота Господ е отредил някакво безпокойство. Страхът се простира дотам, откъдето започва неизбежното.

Не е мъдър този, който крачи по чужд път. Мъдрият върви по собствения път към знанието.
styllisima
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Чет Мар 20, 2008 3:56 pm

Пипси, направо ме разби с тези писания confused Толкова са верни, че ме разплака Sad Верно е, че истинската любов никога не умира, никога не се забтавя, тя носи щастие в сърцата. Щастлива съм, че я имам OK

soma40
форумец

Брой мнения : 339
Registration date : 18.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Вто Апр 08, 2008 8:30 pm

Страшни истини PIPS направо си гениален.По добре не може да се каже.
di
форумец

Брой мнения : 293
Registration date : 02.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Нед Май 04, 2008 5:53 pm

Щастлива съм била само веднъж май май. Преди около месец. Телефона звънна. Шефството беше. Тогава вече десетина месеца работех до умопомрачаване и все нещо ми се струваше, че не е наред. Изречението беше кратко и ясно: "Ще съм извън града за една седмица, разчитам на теб". Това е моят миг щастие.
pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Съб Май 10, 2008 11:00 pm

ЩАСТЛИВИ СМЕ, КОГАТО ОБИЧАМЕ...

Един от първичните човешки инстинкти е способността ни да обичаме. За да обичаш, не е нужно да бъдеш обичан. Без да се усещаме, казваме: „Обичам да се разхождам в планината”, „Обичам да плувам”, “Обичам да слушам еди-каква-си музика и да чета еди-какви-си книги”… Казваме го, без да се замисляме и без да се чувстваме задължени към планината, морето, музиката и книгите. И без да очакваме и те да ни обичат, нали? По-чувствителните от нас дори казват „Влюбен съм в небето”, „Влюбен съм в облаците”…, но също не очакват взаимност.
Когато видите лъчезарен човек насреща си, вие несъзнателно се усмихвате, може би малко му завиждате, защото си давате сметка, че в момента той вероятно е влюбен, а вие не сте, но дори и за миг не ви минава през ума, че този човек ви се усмихва и се държи с вас добре, защото очаква от вас да го обичате, нали? Това е, защото наистина не е нужно да си обичан, за да обичаш. Разбира се, ако си обичан в момента, обичаш още по-силно. Вероятно някой ще каже, че не може да обича някого просто така, без и този някой да го обича. Но аз не говоря конкретно за обичта към човек, а за обичта като цяло и към всичко. Пък и ако всеки разсъждава така, тогава кой ще започне пръв?
Когато видите влюбен човек, го разпознавате веднага. Влюбените хора си личат отдалеч по леко отнесените си физиономии, по усмихнатите си лица, по настроението, което излъчват, по положителната енергия, която струи от тях. Влюбените хора привличат останалите към себе си по някакъв загадъчен и непонятен начин. Те са като слънца, които греят и топлят навред, без да очакват същото от никой друг. Те просто дават. Това е възможно, благодарение на способността ни да обичаме, заради самото чувство, че обичаме.
Обичайки, човек задоволява вътрешната си потребност от щастие - това е чувството на топлина, пълнота, полезност и удовлетвореност, което те изпълва, когато отдаваш обичта си на някого/нещо.
Обичта е един от компонентите на положителната енергия. Способността ни да обичаме може да се тренира, както се тренират мускулите - с постоянство и целенасоченост. И колкото повече обичаме - някого/нещо - толкова повече щастие излъчваме и толкова по-обичани ставаме. И привличаме към себе си други щастливи хора, или пък такива, които се нуждая да получат под една или друга форма от обичта, която така или иначе имаме в изобилие.
Звучи абстрактно, звучи трудно, но не е. Спомнете си за момента, в който сте били най-силно влюбени и за чувството, което ви е владеело тогава. Задръжте това чувство и си спомнете за начинът, по който гледахте тогава. Погледнете със същите очи сега към облаците/тревата/цветята и се опитайте да им предадете това свое чувство - нямате ли усещането, че сте влюбени в тях?
Не? Продължавайте да опитвате!
Да? Чудесно! Вие сте от онези хора, които винаги са влюбени, без значение в кого, какво и колко. Вие сте от онези хора, които винаги излъчват положителна енергия, защото енергията на обичта е една от най-мощните и неизчерпаеми енергии, която се подчинява на свой собствен уникален кръговрат: Колкото повече даваш, толкова повече остава за теб!
styllisima
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Пон Май 12, 2008 1:45 pm

Пипси хубаво си го написал .... или копирал от някъде Wink Но ще е още по-хубаво ако споделиш ти кога си щастлив, кое те прави теб щастлив OK Нека да сме по-естествени, да оставим клишетата и да направим форума място приятно да споделяме и да даваме съвети, да се чувстваме все едно сме седнали и си приказваме приятелски OK А не място което е пълно с текстове и теми които може да се прочетат навсякъде из нета Wink Мисля че имаме нужда от повече персоналност за да се чувстваме по-конфортно във форума confused

pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Пон Май 12, 2008 7:44 pm

Съжалявам, ако съм причинил някому ДУШЕВЕН и ДУХОВЕН дискоМфорт !!! Взимам си бележка...
styllisima
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Пон Май 12, 2008 10:21 pm

Надявам се не си "причинил душевен и духовен дискоМфорт" Wink Идеята ми беше да изразяваме нашето мнение а не да използваме чуждо, някъде написано angel Това не причинява душевен дискоМфорт а понякога отекчава beer Надявам се сега пък не те обиждам с нещо теб, защото това не се отняся само към теб Wink

pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Пет Май 16, 2008 9:24 pm

styllisima написа:
Надявам се сега пък не те обиждам с нещо теб, защото това не се отняся само към теб Wink

ДАЙ ИМЕНА !!!

Или кажи кой е този, който не го прави отвреме навреме !!! Има ли такъв задръстеняк тук сред нас !?
shiningflame
зарибен

Брой мнения : 29
Registration date : 03.05.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Нед Май 18, 2008 11:25 am

За мен щастието понякога се изразява с необясним трепет в стомаха , като съпътстващото чувсво е на лекота и обич към най-обикновенни неща които виждаме всеки ден.....слънце, хора, животни, растения. може би това е някакъв вид наслада от факта че съм жив на тази красива земя , в тези интересни времена на промени и бърза човешка еволюция. За съжаление това са мигове които изчезват така ненадейно както са се появили, може би защото съм прекалено зает с това да си изкарвам хляба и екстрите към него. Много често съм се чудил как ние като хора сме стигнали до това положение. Забравили чудесата на човешката ни природа, живеещи в лабиринта на сивото ежедневие от което измъкване май няма. Question
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
май задълбах,..... confused Very Happy Very Happy
http://www.woodcarving-ananchev.com
styllisima
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Нед Май 18, 2008 5:00 pm

Не си задълбал Wink Давай смело добре си се изразил, почвам да си мисля, че има повече хора с такива мисли и това ме радва cheers

pipps
шеф и кройки

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   Нед Май 18, 2008 8:47 pm

И на мен ми допадна това "четиво" OK И за жалост романтиката на живота в повечето случаи отстъпва място на ежедневието, което трябва да настъпим ние, за да не ни настъпи то нас.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Щастливи сме когато......   

Щастливи сме когато......
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1